Pierwsza pomoc w zakładzie pracy

Czas trwania szkolenia to 6 godziny zegarowych.

CENA SZKOLENIA: W ZALEŻNOŚCI OD ILOŚCI OSÓB

Program szkolenia:

1. Wprowadzenie do zagadnień pierwszej pomocy, podstawy prawne.

2. Łańcuch przeżycia – kolejność działań na miejscu zdarzenia.

3. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u dorosłych wraz z użyciem AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego.,

4. Postępowanie w przypadku:

• omdleń,

• zawału mięśnia sercowego,

• zadławienia,

• udaru mózgu,

• krwotoku z nosa,

• padaczki oraz drgawek,

• porażenia prądem,

• urazach,

• krwotokach,

• amputacjach.
  5. Pozycja boczna bezpieczna (ustalona).

Szkolenie składa się z dwóch części i prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów – ratowników medycznych. Pierwsza część szkolenia to prezentacja multimedialna, filmy, dyskusje. Podczas tej części słuchacze wprowadzani są do teoretycznych zagadnień pierwszej pomocy. Następnie uczestnicy szkolenia dzieleni są na grupy i rozpoczyna się praktyczna część zajęć, czyli ćwiczenia przy użyciu specjalistycznego sprzętu: manekinów, środków opatrunkowych. W trakcie ćwiczeń uczestnicy szkolenia uczą się udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w stanach nagłych do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołów Ratownictwa Medycznego.