Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy skierowane do przedszkolaków oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Szkolenie to jest skierowane do dzieci w różnych grupach wiekowych, instruktorzy to osoby na co dzień pracujące z dziećmi oraz wykonujące zawód ratownika medycznego.

CENA SZKOLENIA: W ZALEŻNOŚCI OD ILOŚCI OSÓB

Program szkolenia:

1. Wzywanie pomocy w sytuacji wypadku.

1. Ocena funkcji życiowych

2. Podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

3. Pozycja boczna bezpieczna.

4. Udzielanie pierwszej pomocy w przypadku konkretnego wypadku (poparzenie, krwotok, krwotok z nosa itp.).

5. Zachowania przy wypadkach komunikacyjnych (drogowych).

6. Bezpieczne zachowanie na drodze.

7. Zachowanie podczas pożaru w mieszkaniu.

Szkolenie jest prowadzone w formie pogadanki i ćwiczeń praktycznych, wszystko ma charakter zabawy edukacyjnej. Dzieciom przedstawiane są podstawowe informacje dotyczące zachować w sytuacjach kryzysowych. Celem szkolenia, jest wpojenie dzieciom zasad i nauczenie reakcji, które mogą uratować życie lub zdrowie im oraz ich bliskim. Pragniemy uświadomić najmłodszych jak dużo czasem może zależeć od tego jak zachowają się w sytuacji wypadku oraz by zawsze myślały o swoim bezpieczeństwie.