Odbieranie porodu w warunkach pozaszpitalnych

Od wieków wiadomo, iż poród jest procesem fizjologicznym, a zadaniem osoby która jest świadkiem porodu, jest jedynie asystowanie. Pomimo tego wszyscy ratownicy muszą być przygotowani merytorycznie oraz sprzętowo do odbierania porodu w warunkach pozaszpitalnych.

Szkolenie, które Państwu oferujemy, daje możliwość nauczenia się jak zachować się w chwili porodu, jak przygotować miejsce do odbierania porodu, oraz jak asystować podczas samego aktu porodowego. Zwracamy również nacisk na postępowanie w okresie poporodowym –  w tym badanie i zabezpieczenie matki po porodzie. Każdy z uczestników szkolenia będzie miał okazję przećwiczyć odbieranie porodu na specjalistycznym fantomie.

Program szkolenia  WYKŁAD

1. Fizjologia ciąży.
  2. Poród jako zjawisko fizjologiczne.
  3. Etapy porodu.
  4. Patologia ciąży i porodu
  5. Postępowanie ratownicze podczas porodu.
  6. Postępowanie z świeżorodkiem.

ĆWICZENIA

1. Odbieranie porodu w warunkach symulowanych na fantomie.
  2. Patologia ciąży.
  3. Postępowanie z świeżorodkiem.
  4. Patologie okresu świeżorodka.