Zabezpieczanie drożności dróg oddechowych w ratownictwie medycznym

Szkolenie jest przeznaczone do wszystkich osób, które chcą nie tylko przypomnieć zagadnienia związane z zasadami zabezpieczania drożności dróg oddechowych ale i przećwiczyć wybrane metody. Prezentujemy najnowsze zasady, techniki oraz metody zabezpieczania dróg oddechowych w różnych stanach zagrożenia życia, w tym każdy z uczestników szkolenia ma okazję bardzo dokładnie przećwiczyć wszystkie metody.

Prezentujemy również zasady stosowania tlenoterapii w ratownictwie medycznym.

Program szkolenia  MODUŁ I – wykład

– Podstawy anatomii i fizjologii dróg oddechowych,

– Metody oceny drożności dróg oddechowych.

– Niewydolność oddechowa.

– Mechanika oddychania.

– Metody zabezpieczania drożności dróg oddechowych – systemy SAD, intubacja klasyczna,

– Niekonwencjonalne metody zabezpieczania drożności dróg oddechowych – intubacja zstępująca, face to face.

– Najczęstsze problemy podczas zabezpieczania drożności dróg oddechowych.

II MODUŁ – ćwiczenia

– Bezprzyrządowe metody zabezpieczania drożności dróg oddechowych,

– Przyrządowe metody zabezpieczania dróg oddechowych– systemy nadgłośniowe (SAD) – maska krtaniowa, rurka krtaniowa.

– Intubacja klasyczna w laryngoskopii bezpośredniej przez usta i przez nos,

– Niekonwencjonalne techniki zabezpieczania drożności dróg oddechowych w ratownictwie medycznym.

Wszystkie ćwiczenia prowadzone są na specjalistycznym sprzęcie – fantomy z możliwością oceny skuteczności zastosowanej metody zabezpieczenia dróg oddechowych.